Så er der Öresundsmarked i weekenden

Denne weekend holder Öresundsmarkedet for sidste gang i denne sæson marked på Dragør Havn ved Lodstårnet. Der vil være livemusik, lækre Street Foods, drinks og spændende butikker.

Så er der spændende marked på havnen i Dragør i denne weekend.

 

Af Lene Dam Jørgensen

 

Lørdag 7. august og søndag 8. august holder Öresundsmarkedet for sidste gang marked på Dragør Havn ved Lodstårnet. Det er spændende butikker, der alle glæder sig til at byde kunderne velkomne. Butikkerne har åbne fra kl. 10 til 18.

I år har Öresundsmarkedet slået dørene op for nye oplevelser på markedet og inviteret nye stadeholdere. Det vil være inden for gastronomi, boligindretning, design, fashion, unika, specialiteter og en lang række andre kategorier.

Lækker mad og livemusik

Der er også lækre street food, drinks og livemusik hele weekenden.

Lørdag 7. august underholder Back To Basic fra kl. 16 og søndag er De 3 måske 4 på programmet kl. 17.

 

Seneste artikler

 

Fik du læst?